الکامپ ۹۶
تیر ۲۹, ۱۳۹۶
انتشار نسخه جديد اپلكيشن اوا و نوا
مهر ۱۳, ۱۳۹۶
 

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای توسعه کسب و کارهای فرهنگی و ایجاد اشتغال پایدار و حمایت از گروه‌های نوپا که در زمینه تولید محتوا و محصولات فرهنگی کار می‌کنند 8 مرکز را در جهت شتابدهی فرهنگی كشور انتخاب کرده است که یکی از این مراکز در استان زنجان شد .


شركت دانش‌بنیان ابر زندگی مسئولیت ایجاد مراكز شتابدهی فرهنگی كشور را به عهده دارد که این مرکز با بررسی همه مراکز فرهنگی در سطح کشور و با توجه به عملکردهای مراکز فرهنگی در سال‌های 94 و 95 با افتتاح این مركز در استان زنجان، موافقت کردند و مجتمع فرهنگی دیجیتال سهروردی پس از بررسی‌های لازم، واجد شرایط برای تاسیس مركز شتابدهی فرهنگی تشخیص داده شد


از همین جهت پارك علم و فن‌آوری دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان، روز شنبه ١١ شهریور میزبان مدیران ارشد وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی و فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات بود تا در حضور مدیران عالی استان، فن‌آوران، دانشگاهیان و كارآفرینان، اولین مركز شتابدهی فرهنگی كشور با چشم‌انداز شتاب‌دهنده فرهنگی برتر خاورمیانه در سال ١٤٠٠ افتتاح شود.


اهداف این مرکز در سطح استان : شناسایی و جذب فعالان فرهنگی و فن‌آور، آموزش و تربیت نیروهای دارای مهارت، تامین تجهیزات و فضای كسب و كار، تامین سرمایه اولیه و جذب سرمایه‌گذار برای تجاری‌سازی محصول از جمله فعالیت‌های این مركز شتابدهی خواهد بود.


با حمایت‌های این مرکز مشکلات کسب و کار تا میزان زیادی برطرف می‌شود و گروه‌های نوپا و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها با جذب توسط این نیرو با قوت بیشتری به کارهای فرهنگی خود ادامه خواهند داد. همچنین به این گرو‌ه‌ها کمک خواهد شد که کسب و کار خود را شروع کنند و امکانات اولیه اعم از محل استقرار و امکانات در اختیار آن‌ها گذاشته خواهد شد تا زیر نظر اساتید بتوانند محصولات فرهنگی اعم از کتاب، بازی‌ها و نشر و گردشگری را عرضه کنند و این محصولات را به فروش برسانند.
همچنین با توجه به اینکه استان زنجان از لحاظ پتانسیل‌های موجود در صنایع‌دستی و گردشگری غنی است و لزوم برندسازی و استفاده از خلاقیت و نوآوری در زمینه عرضه آن دیده می‌شود این مرکز از گروه‌های فرهنگی نوپا حمایت میکند تا ظرفیت‌های فرهنگی را در استان افزایش دهند

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *